PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017757}

Dobranoc, mamusiu

Goodnight Mommy
5,9 3 737
ocen
5,9 10 1 3737
6,3 3
oceny krytyków
Dobranoc, mamusiu
powrót do forum filmu Dobranoc, mamusiu

Początek filmu trochę nie współgra z końcówką i wiele rzeczy się tutaj nie klei ale można to wyjaśnić, w każdym razie jedyne co pewne że zabił przez przypadek brata który od samego początku jest tylko jego wytworem fantazji, pytanie tylko czy matka ginie w ostatniej scenie czy jeszcze wcześniej, stawiałbym że oboje nie żyli od samego początku filmu w końcu żywy człowiek nie ściąga skóry jak kosmitka a plastry miały symbolizować oparzenia od ognia,podsumowując wszystko co się dzieje w filmie jest wymysłem ciężkiej traumy jaką przeżył ten chłopak ( zabił brata i matkę ) dalej można się paru rzeczy czepiać ale jak dla mnie innego logicznego wyjaśnienia nie ma...

ocenił(a) film na 6
slobi

Nie chcę się czepiać, ale ten komentarz może komuś zaspoilerować film... (a zdzieranie skóry to był sen. Nie stawiam na to, że matka nie żyła od początku, no chyba, że policjantkę i jej ziomka też sobie uroił) 

ocenił(a) film na 5
20th_century_girl

Jeżeli przyjmiemy, że matka żyła na początku a chodzi w plastrach jak po poparzeniach to znaczy, że dzieciak przewidział, ze matka spali się w stodole. Jeżeli natomiast matka również jest wytworem wyobraźni dzieciaka to znaczy, że ojciec odstawił go do pustego domu, później również policjanci odstawili go do pustej chaty i rozmawili z wytworem wyobrażni dzieciaka. Każda z przyjętych wersji jest nielogiczna :)

Lefrina

świetnie to sobie obejrzałem.. z podziękowaniem

ocenił(a) film na 5
20th_century_girl

Właśnie obejrzałam film i uważam, że wszystko rozgrywa się w głowie chłopca, cała ta nieprawdopodobna historia. Dzieciak żyje w swoim świecie, który stworzył po tragicznej śmierci brata i matki

slobi

No to na pewno oglądnę jak już wszystko prawie wiem . Po co się tyle rozpisujesz ...

ocenił(a) film na 5
andziaa555

Raczej dziwniejsze jest że to wszystko czytasz przed seansem, gdybym ja nie chciał nic wiedzieć o danym filmie to bym nawet nie wchodził na żadne forum...

slobi

Slobi "gratuluję" inteligencji

ocenił(a) film na 5
slobi

No to nie wchodź

ocenił(a) film na 8
slobi

[SPOILER]

Ja uważam, że matka żyła i zginęła dopiero na końcu. Według mnie była starzejącą się gwiazdą filmową po operacji plastycznej. Bandaże i zachowanie kobiety po traumie oraz trauma Eliasa wywołały w nim przekonanie, że to nie jego matka. Zresztą w filmie są migawki, kiedy matka siedzi tyłem w stodole zakrwawiona z ciałem zabitego syna w ramionach po wypadku, więc żyła. Po pożarze Elias widzi obie zmarłe osoby - brata i matkę. Ciekawy film, zaskakujący.

Venus_Vulgivaga

Dokładnie, masz 100 % racje. Ale inni ludzie będą kombinowali pod górkę i wymyślali teraz milion niestworzonych wersji....

ocenił(a) film na 7
slobi

Wszystko współgra, tylko ty jesteś kretynem.

ocenił(a) film na 5
kryszti

Coś Ci nie pasuje, czy szukasz zaczepki?

ocenił(a) film na 7
slobi

Nie szukam zaczepki. Rozumiem, że po prostu nadinterpretowałeś film, ale zakończenie jest oczywiste i składa się w logiczną całość, właściwie już po 40 minutach było wiadome, że dokładnie tak skończy się film.

ocenił(a) film na 7
slobi

Zapomniałem dodać uśmiechu do poprzedniego komentarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones